ΠΑΟΚ – Πανιώνιος: ΜΥΘΙΚΗ πρόκριση για τον Δικέφαλο του Βορρά και απίστευτη ένταση στη λήξη

Αδιανόητα πράγματα στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Με πέναλτι στα τελευταία λεπτά της παράτασης ο δικέφαλος του Βορρά κέρδισε με 4-2 και πέρασε στην επόμενη φάση.
Έξαλλοι οι παίκτες του Πανιωνίου, αρνήθηκαν να κάνουν σέντρα μετά το νικητήριο γκολ

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν το βράδυ της Τετάρτης, 27.02.2019, στο γήπεδο της Τούμπας. Η αναμέτρηση ΠΑΟΚ – Πανιώνιος είχε τρομερές συγκινήσεις, ένα συγκλονιστικό φινάλε και μεγάλη ένταση στα τελευταία δευτερόλεπτα!

Ουσιαστικά καθυστερήσεις… δεν παίχτηκαν, αφού οι παίκτες του Πανιωνίου αρνήθηκαν να κάνουν σέντρα (!) μετά το τελευταίο «χρυσό» γκολ του ΠΑΟΚ, με σκόρερ τον Βιεϊρίνια, από το σημείο του πέναλτι.

Ήταν το γκολ που έκρινε τα πάντα. Που «έγραψε» το τελικό 4-2. Που έδωσε την μεγάλη πρόκριση στον ΠΑΟΚ.

Ήταν ο επαναληπτικός του 2-1 της Νέας Σμύρνης, με τον δικέφαλο του Βορρά να χρειάζεται νίκη έστω με το… βαρετό 1-0. Το ματς, ωστόσο, είχε μεγαλύτερες συγκινήσεις!

Το παιχνίδι έληξε 2-1 και η υπόθεση πρόκριση έπρεπε να κριθεί στην παράταση. Εκεί όπου ο Πανιώνιος ισοφάρισε σε 2-2 και «πάγωσε» την Τούμπα.

Ο Κυπελλούχος Ελλάδος κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα με 3-2 και τελικά να κερδίσει πέναλτι λίγα λεπτά πριν την λήξη και της παράτασης, με τους «κυανέρυθρους» να είναι πυρ και μανία με την απόφαση του διαιτητή!