“Δώρο” της Ρεάλ σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Συγκλονιστικός Τζέιμς με ρεκόρ καριέρας – video

Ο Μάικ Τζέιμς ήταν συγκλονιστικός για την Αρμάνι Μιλάνο κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά οι 35 πόντοι του μέσα στη Μαδρίτη δεν ήταν αρκετοί για να χαρίσουν στην ομάδα του τη νίκη επί της Ρεάλ, η οποία και επικράτησε με 92-89.

Με τον Μάικ Τζέιμς να είναι εκπληκτικός από την αρχή του αγώνα, η Αρμάνι Μιλάνο έφθασε κοντά σε μία «βόμβα» στη Μαδρίτη, που θα της χάριζε και την πρόκριση στα πλέι οφ της Euroleague, όμως η Ρεάλ αντέδρασε στο τέλος και έκανε… δώρο σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό τη νίκη.

Η ιταλική ομάδα προηγήθηκε με 14 πόντους στην πρώτη περίοδο, με τον πρώην παίκτη του Τριφυλλιού να έχει ήδη 17 πόντους και έμεινε μπροστά στο σκορ μέχρι και την 4η περίοδο, αλλά στο τέλος δεν άντεξε στον πλουραλισμό της «Βασίλισσας», παρά το ρεκόρ καριέρας του Τζέιμς στο σκοράρισμα.

Γνώρισε έτσι μία ακόμη ήττα και έριξε το της ρεκόρ στο 14-13, γεγονός που την φέρνει πια συγκάτοικο με τη Μπασκόνια και τις 2 ελληνικές ομάδες στην 6η θέση της κατάταξης, σε μία απίθανη 4η ισοβαθμία.

Euroleague: Εκτός 8άδας ο Παναθηναϊκός! Η κατάταξη και το πρόγραμμαΤα αποτελέσματα στη Euroleague

Αναντολού Εφές – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 78-80
Φενέρμπαχτσε – Μπουντούτσνοστ 76-67
Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου 89-69
Μπαρτσελόνα – Γκραν Κανάρια 93-64
Νταρουσάφακα – Χίμκι 91-85
Παναθηναϊκός – Μπασκόνια 72-70
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ζάλγκιρις Κάουνας 83-85
Ρεάλ Μαδρίτης – Αρμάνι Μιλάνο 92-89Το πρόγραμμα των 4 ισόβαθμων ομάδων