NBA: Φοβερή ανατροπή από τους Τίμπεργουλβς. Διαμαρτυρίες από τους Γουόριορς – video

Τι κι αν βρέθηκαν με 19 πόντους πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, οι Τίμπεργουλβς έκαναν την ανατροπή στο δεύτερο μέρος, έστειλαν το παιχνίδι με τους Γούοριορς στην παράταση και τελικά επικράτησαν με 131-30. “Τρελαμένοι” οι πρωταθλητές με τη διαιτησία.

Οι Τίμπεργουλβς επικράτησαν των Γουόριορς με 131-130 στην παράταση, παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 19 πόντους διαφορά στο πρώτο ημίχρονο.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από μία εύστοχη βολή του Καρλ-Άντονι Τάουνς. Αυτός ήταν ο παίκτης πάνω στον οποίο έκανε φάουλ εκτός φάσης ο Ντουράντ περίπου πέντε δέκατα πριν το τέλος την στιγμή που οι Τίμπεργουλβς θα έκαναν επαναφορά της μπάλας.

Ο σέντερ των Λύκων ευστόχησε στην πρώτη βολή και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, ενώ αστόχησε εσκεμμένα στη δεύτερη. Το φάουλ που έδωσαν οι διαιτητές στην τελευταία φάση προκάλεσε τον εκνευρισμό των πρωταθλητών, οι οποίοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα γι’ αυτή την απόφαση.Τα αποτελέσματα της βραδιάς στο NBA

Μπόστον Σέλτικς – Ιντιάνα Πέισερς 114-112
Ατλάντα Χοκς – Πόρτλαντ ΤρέιλΜπλέιζερς 98-118
Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ – Ντένβερ Νάγκετς 105-115
Μινεσότα Τίμπεργουλβς – Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 131-130 (115-115)
Γιούτα Τζαζ – Ουάσιγκτον Ουίζαρντς 128-124
Λος Άντζελες Λέικερς – Σάρλοτ Χόρνετς 129-115