Αποκλείστηκε η Σάκκαρη στο Νότιγχαμ.

Η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε πρόωρα από τουρνουά του Νότιγχαμ, χάνοντας με 2-0 σετ από την Τζένιφερ Μπρέιντι, σε ένα ματς που διεξήχθη όμως και πάλι σε βοηθητικό γήπεδο και όχι στο χορτάρι.

Με το τουρνουά του Νότιγχαμ να εξελίσσεται σε… φιάσκο, η Μαρία Σάκκαρη αποχαιρέτησε τη διοργάνωση, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 σετ (7-5, 6-3) από την Τζένιφερ Μπρέιντι.

Για μία ακόμη φορά, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια αναγκάστηκε να αγωνιστεί σε σκληρή επιφάνεια σε κλειστό, αφού το χορτάρι δεν ήταν σε κατάλληλη κατάσταση για να φιλοξενήσει αγώνα.

Έτσι το Νο 31 του ταμπλό δεν κατάφερε ούτε να κάνει… προπόνηση ενόψει Γουίμπλετον, αν και θα έχει ευκαιρία να αγωνιστεί σε χορτάρι, συμμετέχοντας σε δύο ακόμη τουρνουά στην Αγγλία. Στο σημερινό ματς, η Αμερικανίδα Νο 80 του κόσμου, πήρε το πρώτο σετ με μπρέικ στο 11 σετ και ξεκίνησε με νέο μπρέικ στο δεύτερο, το οποίο και έκλεισε εύκολα στη συνέχεια στο 6-3.