Copa America: Πέταγε “φωτιές” η Ουρουγουάη των Καβάνι – Σουάρες

Εξαιρετική πρεμιέρα για την Ουρουγουάη στο Copa America, αφού εκμεταλλευόμενη τη γρήγορη αποβολή του Κιντέρο στο ματς, “διέλυσε” το Εκουαδόρ με 4-0, έχοντας ως σκόρερ και τους δύο επιθετικούς της, Καβάνι και Σουάρες.

Με το δίδυμο Καβάνι Σουάρες να πετάει «φωτιές» στην επίθεση, η Ουρουγουάη μπήκε με το… δεξί στο φετινό Copa America, επικρατώντας με 4-0 του Εκουαδόρ, που αγωνίστηκε από το 24ο λεπτό με παίκτη λιγότερο.

Ο Λοδέιρο άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό και η αναμέτρηση κρίθηκε λίγο αργότερα, με τον Κιντέρο να αποβάλλεται στο 24′, με τη βοήθεια και του συστήματος VAR για σκληρό μαρκάρισμα.

Ακολούθησε μία παράσταση για έναν ρόλο, με τον Καβάνι να κάνει το 2-0 στο 33′ με εκπληκτικό γυριστό σουτ και τον Σουάρες να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0 με προβολή στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης. Το τελικό 4-0 έγραψε ο Μίνα με αυτογκόλ στο 78′.