Copa Africa: Στο… χαλαρό η Σενεγάλη. video

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα. Η Σενεγάλη έκανε νικηφόρο ξεκίνημα στο Copa Afrika επικρατώντας της Τανζανίας με 2-0. Δεν αγωνίστηκε λεπτό ο Σισέ του Ολυμπιακού.

Τι κι αν αγωνίστηκε χωρίς τον τιμωρημένο Σανιό Μανέ. Η Σενεγάλη ήταν ανώτερη της Τανζανίας και μπήκε με… το δεξί στο Copa Africa επικρατώντας με 2-0.

Η Σενεγάλη είχε 13 επιθετικές προσπάθειες στο πρώτο μέρος και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 27’ με το διαγώνιο σουτ του Κεϊτά Μπαλντέ.

Η εικόνα του ματς δεν άλλαξε στην επανάληψη. Στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου (65’) και μετά από κόρνερ, η άμυνα της ομάδας της Τανζανίας δεν έδιωξε σωστά και ο Ντιατά με ξερό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το τελικό 2-0. Να αναφέρουμε ότι ο Σισέ του Ολυμπιακού δεν πήρε ούτε λεπτό συμμετοχής με τους νικητές.