Copa Africa: Πανηγυρικά στους “4” η Τυνησία. “Έσβησε” το όνειρο της Μαδαγασκάρης – video

Η «σταχτοπούτα» του φετινού Copa Africa, Μαδαγασκάρη, είπε τελικά «αντίο» στη διοργάνωση στα προημιτελικά, καθώς ηττήθηκε εύκολα με 3-0 από την Τυνησία, που εξασφάλισε την τελευταία θέση για την 4άδα.

Πρώτη συμμετοχή, πρώτη νίκη, πρώτη πρόκριση, αλλά και πρώτος αποκλεισμός για τη Μαγαδασκάρη στο Copa Africa, καθώς το «όνειρό» της έσβησε στα προκριματικά από την ανώτερη Τυνησία.

Οι Βορειοαφρικανοί δυσκολεύτηκαν να πετύχουν το πρώτο γκολ, αλλά όταν αυτό ήρθε στο 52′ με τον Σασί, η συνέχεια έγινε πολύ πιο εύκολη, με το ματς να μετατρέπεται σε… περίπατο και με το τελικό 3-0 να δίνει πανηγυρικό τόνο στην πρόκριση.

Ο Μσακνί στο 60′ και ο Σλιτί στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσαν το τελικό σκορ, που χάρισε στην ομάδα τους την πρώτη πρόκριση στα ημιτελικά του Copa Africa από το 2004 και μετά.