Εθνική Ελλάδας: Νέα ήττα για την Παίδων. “Λύγισε” από τη Γαλλία – video

Τη δεύτερη ήττα της στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Ούντινε της Ιταλίας, γνώρισε η Εθνική Ελλάδας των Παίδων, καθώς «λύγισε» στο τέλος από τη Γαλλία, με σκορ 59-54.

Η Εθνική Ελλάδας κάτω των 16 ετών ηττήθηκε από την Γαλλία στο τρίτο της ματς στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, παρότι βρέθηκε ακόμη και να προηγείται στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Η ομάδα του Παπαδόπουλου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και ήταν μπροστά στο σκορ στο 39′ με 52-51, όμως ένα τρίποντο και ένα γκολ-φάουλ του Τραορέ στο τελευταίο λεπτό, έφεραν την ήττα με το τελικό 59-54.

Τα Δεκάλεπτα: 12-11, 25-19, 38-32, 54-59Τα στατιστικά των παικτών

Ελλάδα (Παπαδόπουλος): Μπαζίνας 14, Κολιός 6, Μαντζούκας 7 (11ρ), Μερμίγκης 7, Πετανίδης 10, Ευσταθιάδης, Γιαννόπουλος, Γκίκας, Ναυπλιώτης, Οικονομόπουλος 5, Τσολάκης 5