“Τρελό” ματς για Τσέλσι. “Καθάρισαν” τα… πουλέν του Λάμπαρντ – video

Παρότι προηγήθηκε δύο φορές νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, η Τσέλσι χρειάστηκε ένα γκολ του Έιμπραχαμ στο 70″ για να πάρει την πρώτη φετινή της νίκη, με το εκτός έδρας 3-2 επί της Νόριτς.

Σε ένα ματς που ήταν ήδη 1-1 στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης και η Τσέλσι δέχθηκε δύο φορές την ισοφάριση μέσα σε λίγα λεπτά, το τελικό 3-2 επί της Νόριτς πανηγυρίστηκε έξαλλα από τον Φρανκ Λάμπαρντ στον πάγκο των «μπλε».

Κι αυτό γιατί η ομάδα του κατάφερε να πάρει τρεις φορές το προβάσμα και να πάρει την πρώτη της νίκη στη σεζόν, έχοντας ως πρωταγωνιστές τα δύο «πουλέν» του Άγγλου τεχνικού.

Μάουντ και Έιμπραχαμ έκαναν εκπληκτικό ματς και ήταν οι σκόρερ των Λονδρέζων στο ματς, με τον Άγγλο σέντερ φορ να «απαντά» στα πρόσφατα ρατσιστικά σχόλια με δύο τέρματα και έν εξ αυτών το νικητήριο στο 69ο λεπτό του αγώνα.