“Καυτή” Ίντερ. “Τεσσάρα” στην πρεμιέρα με γκολάρες και… Λουκάκου – video

Τρεις «ζωγραφιές» ήταν αρκετές για να δώσουν στην Ίντερ την ευρεία εντός έδρας νίκη επί της Λέτσε (4-0) σε ματς για την πρώτη αγωνιστική της Serie A. Παρθενικό γκολ από Λουκάκου.

Νικηφόρα πρεμιέρα στη φετινή Serie A για την Ίντερ. Η ομάδα του Μιλάνου πήρε το εντός έδρας «τρίποντο» επί της Λέτσε, επικρατώντας με ένα… εντυπωσιακό 4-0!

Τα δύο γκολ τα οποία πέτυχε η Ίντερ στο πρώτο ημίχρονο, ήταν… για θαυμασμό! Στο 21’ ο Μπρόζοβιτς άνοιξε το σκορ με τρομερό σουτ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σένσι «χόρεψε» τους παίκτες της Λέτσε που πήγαν να του κάνουν άμυνα και με υπέροχο σουτ νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρε.

Η Ίντερ είχε τον έλεγχο του ματς και στην επανάληψη κι έφτασε στο 3-0, με τον Λουκάκου να πετυχαίνει στο 60’ το πρώτο του επίσημο τέρμα με τη φανέλα της. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 84’ με το ασύλληπτο σουτ του Καντρέβα. Η Λέτσε ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, αφού στο 76′ ο Φαρίας είδε την κόκκινη κάρτα.