Europa League: Σκόραρε στην Κύπρο ο Μήτρογλου. Τα αποτελέσματα στα πλέι οφ – video

Η Αϊντχόβεν «διέλυσε» και στο δεύτερο ματς τον Απόλλωνα Λεμεσού με 4-0 μέσα στην Κύπρο, έχοντας μεταξύ των σκόρερ της και τον Κώστα Μήτρογλου, ο οποίος και άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της νέας του ομάδας.

Το πρώτο του γκολ με την Αϊντχόβεν πέτυχε ο Κώστας Μήτρογλου, ο οποίος αγωνίστηκε μόλις για λίγα λεπτά στο δεύτερο ματς με τον Απόλλωνα Λεμεσού στα πλέι οφ του Europa League.

Ο Έλληνας επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στην αναμέτρηση στο 74ο λεπτό, με το σκορ στο 1-0, αλλά χρειάστηκε μόνο δύο λεπτά για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας με κοντινό πλασέ το 2-0, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 4-0 εναντίον της κυπριακής ομάδας, που αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης με δύο «βαριές» ήττες. Το γκολ του Μήτρογλου