ΠΑΟΚ – Άρης: Ματσάρα στην Τούμπα. Την γλίτωσε στις καθυστερήσεις ο Δικέφαλος

Ο ΠΑΟΚ γλίτωσε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα μετά από 567 ημέρες. Με γκολ του Μίσιτς, ο Δικέφαλος του Βορρά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο ντέρμπι με τον Άρη στην Τούμπα, για την τέταρτη αγωνιστική της Superleague 1.

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στην Τούμπα, όπου είχε τα πάντα (τέσσερα γκολ, δύο αποβολές και πολλά νεύρα), ο ΠΑΟΚ κι ο Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, για την τέταρτη αγωνιστική της Superleague 1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ στο 4′ με τον Ιντέγε και ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 6′ με τον Μάτος. Κι ενώ οι γηπεδούχοι, σύμφωνα με την ροή του αγώνα, πίεζαν για το δεύτερο γκολ, ο Αρης ήταν αυτός που το πέτυχε με γωνιακό σουτ του Ματίγια στην κλειστή γωνία του Πασχαλάκη στο 87′. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ του Μίσιτς, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι δύο ομάδων, λόγω αποβολής των Μάτος και Σάσα.