Αντετοκούνμπο: Στην κορυφή του Top 10. Έχασε το νέο “triple-double” για μία ασίστ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με follow στη λήξη έστειλε το ματς των Μπακς με τους Χιτ στην παράταση και παρ”ότι η ομάδα του ηττήθηκε (130-126), η φάση αυτή βρέθηκε στην κορυφή του Top 10 της ημέρας.

Ο “Greek Freak” έφτασε κοντά σε άλλο ένα “triple double” που χάθηκε για μόλις για μία ασίστ, όντας για άλλη μία φορά η αρχή και το τέλος των Μιλγουόκι Μπακς και στις άκρες του παρκέ. Ο Αντετοκούνμπο τέλειωσε τον αγώνα με με 29 πόντους, 17 ριμπάουντ και 9 ασίστ, ενώ αποβλήθηκε με έξι φάουλ στα πρώτα λεπτά της παράτασης

Παράλληλα ήταν αυτός που έστειλε στην παράταση το ματς με τους Χιτ με ένα καταπληκτικό φόλοου που βρέθηκε στο νούμερο ένα του Top 10 της ημέρας. και το μόνο που του έλειπε για να κλείσει ιδανικά τη βραδιά ήταν να πάρει η ομάδα του τη νίκη, σε ένα ματς που “πέταξε” υπέρ της διαφορά 21 πόντων…