Ξάνθη – Παναιτωλικός: «Κράτησε» το μηδέν η ομάδα του Αγρινίου.

Με μαζική άμυνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ο Παναιτωλικός κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με 0-0 από την Ξάνθη στα «Πηγάδια», σε ένα παιχνίδι που θα… ξεχαστεί γρήγορα.

Έχοντας ξεκινήσει με τραγικό τρόπο τη φετινή σεζόν στη Superleague, ο Παναιτωλικός φαίνεται ότι “κυνηγάει” πλέον κάθε βαθμό και στην Ξάνθη τα κατάφερε, διατηρώντας τους… άνευρους γηπεδούχους στο 0-0.

Οι “Ακρίτες” είχαν συντριπτική κατοχή της μπάλας από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, αλλά η οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων, επέτρεψε ελάχιστες φάσεις μπροστά από την εστία του Κνετ και το… απόλυτο μηδέν έμεινε μέχρι τέλους.

Ο Παναιτωλικός πήρε έτσι το βαθμό που φάνηκε να έψαχνε στο δύσκολο εκτός έδρας ματς, με την Ξάνθη να συνεχίζει την περίοδο… ντεφορμαρίσματος και με τον Γιώργο Παράσχο στον πάγκο.