Εντυπωσιακός Τσιτσιπάς. Με Τζόκοβιτς στον ημιτελικό (vid)

Ο θριαμβευτής των ATP Finals, Στέφανος Τσιτσιπάς, νίκησε τον Αντρέι Ρούμπλεφ με 2-0 σετ και πέρασε στον ημιτελικό στο Mubadala World Tennis Championship που γίνεται στο Αμπού Ντάμπι. Ο Νόβακ Τζόκοβιτς είναι το τεράστιο “εμπόδιο” που βρίσκεται μπροστά στον Έλληνα τενίστα.

Πολύ δυνατό ξεκίνημα έκανε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο Άμπου Ντάμπι! Ο Έλληνας τενίστας κέρδισε με ευκολία τον Αντρέι Ρούμπλεφ με 2-0 σετ (6-3, 6-4) και πέρασε στα ημιτελικά του Mubadala World Tennis Championship για την pre-season.

Το Νο6 της παγκόσμιας κατάταξης εμφανίστηκε αποφασιστικός απέναντι στον Ρώσο αντίπαλό του (Νο 23) και έφτασε στην τελική επικράτηση μετά από 1 ώρα και 8 λεπτά αγώνα.

Ο Τσιτσιπάς πέρασε έτσι στην 4άδα στο Mubadala World Tennis Championship που γίνεται στο Αμπού Ντάμπι και ετοιμάζεται για τον αυριανό του (20.12.2019 / 15:00) μεγάλο αγώνα με τον Νόβακ Τζόκοβιτς.