Χανιά: Οι επιπλοκές σε νοσηλεύτρια δεν σχετίζονται με θρόμβωση ή με το εμβόλιο της Pfizer

Τι δειχνουν τα στοιχεία μετά τις πρώτες εξετάσεις στη νοσηλεύτρια του νοσοκομείου Χανίων που παρουσίασε επιπλοκές αφού εμβολιάστηκε με εμβόλιο Pfizer.

Λήξη συναγερμού για τη νοσηλεύτρια από το νοσοκομείο Χανίων που παρουσίασε επιπλοκές μετά από εμβολιασμό με Pfizer καθώς νεώτερες πληροφορίες αναφέρουν ότι δείχνουν ότι τα συμπτώματα δε φαίνεται να οφείλονται σε θρόμβωση ή στο εμβόλιο.

Η νοσηλεύτρια υποβάλλεται σε ένα σετ εξετάσεων προκειμένου να διαγνωστεί πού οφείλονται τα συμπτώματά της.

Αρχικά υπήρξε ανησυχία ότι επρόκειτο για θρόμβωση καθώς υπήρξε πρόβλημα και με τα δυο κάτω άκρα της. Μάλιστα, εξεταζόταν αν είχε σχέση με το γεγονός ότι είχε εμβολιαστεί με Pfizer.

Τελικά οι πρώτες εξετάσεις δείχνουν ότι τα συμπτώματα δε φαίνεται να οφείλονται σε θρόμβωση ή στο εμβόλιο.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες του Flashnews.gr η νοσηλεύτρια παρουσίασε προβλήματα στα πόδια.

Η νοσηλέυτρια είναι περίπου 50 ετών και μετά την εμφάνιση της επιπλοκής νοσηλεύεται σε νοσοκομείο, ωστόσο σύμφωνα με πληροφορίες η υγεία της δεν κινδυνεύει.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here