6/12 Rapid test: Οι περιοχές όπου θα γίνουν τεστ rapid αύριο Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021

Σημειώνεται ότι η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19»

Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο Taxisnet. Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

  1. Δ. Ζωγράφου, πλατεία Γαρδένιας, 09:00-15:00
  2. Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης” , 09:30-15:00
  3. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
  4. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  5. Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
  6. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
  7. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  8. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00
  9.  Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
  10. Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
  11. Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00
  12. Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00
  13. Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00
  14. Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00
  15. Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00
  16. Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00
  17. Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00
  18. Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00
  19. Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00
  20. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
  21. Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11 , έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.
  22. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
  23. Δ. Βόλβης, ΚΑΠΗ Σταυρού , Σταυρός, 09:30-14:30
  24. Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
  25. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
  26. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
  27. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
  28. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  29. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  30. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:30-14:30
  31. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο,Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος 09:00-14:00
  32. Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 -10:00
  33. Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 -13:30
  34. Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 9:00 – 17:00
  35. Άνδρος, Κοχύλου, 10:00 – 14:00
  36. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  37. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  38. Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Βασιλείου, Λυγουριό, 10:30-14:30
  39. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
  40. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
  41. Άρτα,  Κέντρο Υγείας Άρτας (ISO BOX), 09:00-15:00
  42. Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
  43. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  44. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
  45. Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
  46. Αχαΐα, Φαρραί, Πνευματικό Κέντρο Φαρραί, 09:00-14:30
  47. Βοιωτία,Κ.Υ. Θήβας, Κάδμου 47, 09:00- 15:00
  48. Βοιωτία,Παλιό δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30- 13:45
  49. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
  50. Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00

  1. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  2. Δράμα, Κοινότητα Καλαμπάκι, 09:00- 13:30
  3. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  4. Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, Δημοτική Ενότητα Φερρών,  09:30-12:00
  5. Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 12:30-14:30
  6. Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145,  12:30-14:30
  7. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
  8. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  9. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
  10. Εύβοια,  Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00
  11. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
  12. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ,09:00-15:00
  13. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  14. Ηλεία, Βάρδα, Δημαρχείο Βάρδας, Πολυτεχνείου 2, 09:30-14:30
  15. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  16. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  17. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
  18. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  19. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  20. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
  21. Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 08:30-09:30
  22. Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:30-10:30
  23. Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:30-11:30
  24. Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:30-12:30
  25. Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:30-13:30
  26. Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:30-14:30
  27. Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 14:30-15:30
  28. Ηράκλειο, Αγροτικό Ιατρείο Εμπάρου, Δ. Βιάννου, 10:00-13:00
  29. Θάσος,  Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
  30. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον,09:00-17:00
  31. Θεσπρωτία, Πέρδικα, Δημαρχείο Πέρδικας, 10:00-14:00
  32. Ικαρία, Κέντρο  Υγείας  Ευδήλου  9:00 – 16:00
  33. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  34. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  35. Ιωάννινα, Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, Ελεούσα Δήμου Ζίτσας, 09.00-13.00
  36. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  37. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  38. Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης 10:00 – 14:00
  39. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 10:00-15:00
  40. Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
  41. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
  42. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα  Σαρανταπόρου,08:00-14:00
  43. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00
  44. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο  Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00
  45. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30
  46. Καρδίτσα,  Τ.Κ  Ρούσσου Δήμου Καρδίτσας, Κοινοτικό Γραφείο, 12:00-14:00
  47. Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  48. Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης, 09.30-14.30
  49. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30
  50. Κεφαλληνία, Σάμη (Σχολεία), 08:00-16:00
  51. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  52. Κιλκίς, Καμπάνη, Πρώην Δημαρχείο, 09:00-11:00
  53. Κιλκίς, Μαυρονέρι, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
  54. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
  55. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  09:00- 15:15
  56. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
  57. Κως, οδός υγείας, Κανάρη, 08:15-15:30
  58. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης,  08:00-16:00
  59. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 9:00- 15:00
  60. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 9:30- 14:30

  1. Λάρισα,  Κεντρικη Πλατεία Λάρισας / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
  2. Λάρισα,   Πλατεία Οσε, 8:00-15:30
  3. Λάρισα, Γ΄καπη, Ηρώων Πολυτεχνείου & 23ης Οκτωβριου, 08:00-15:30
  4. Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου και Καΐρη, 8:00-15:30
  5. Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου, 08:00-12:00
  6. Λάρισα, Αμπελώνας Καπη,    12:30-15:30
  7. Λάρισα, Πλατεία Αιγανης,    09:00-12:00
  8. Λάρισα, Πλατεία Ραψανης,   12:30-15:00
  9. Λάρισα, Κτελ, 08:00-15:30
  10. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  11. Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
  12. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 8:30 – 15:45
  13. Λέσβος, Πλωμάρι, 10:00 – 14:00
  14. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  15. Λήμνος, Πλακα, αγροτικο ιατρειο Πλακας, 08:45-09:45
  16. Λημνος, Παναγια, αγροτικο ιατρειο Παναγιας, 10:00-11:00
  17. Λημνος, Μυρινα, παλιο θυρωρείο Γ.Ν.Λημνου, Ηφαιστου 1, 12:00-14:45
  18. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:00-16:00
  19. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30
  20. Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00
  21. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30
  22. Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30
  23. Μεσσηνία, Στρέφι, Κοινοτικό Ιατρείο, 09:00 – 12:00
  24. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30
  25. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  26. Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
  27. Πάτμος, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00
  28. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
  29. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
  30. Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
  31. Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, 10:00-13:00
  32. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
  33. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  34. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.  Γαβριήλ, 09:00-14:00
  35. Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 09:00-14:00
  36. Ροδόπη, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, 09:00-14:00
  37. Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, 09.00-14.30
  38. Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  39. Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00
  40. Σάμος, Isobox Γ. Νοσοκομείου Σάμου, 08:15-14:00
  41. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  42. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
  43. Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-13:00
  44. Τήνος,  Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00
  45. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  46. Τρίκαλα, Ε’ ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
  47. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  48. Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
  49. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00
  50. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 10:30-15:00
  51. Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
  52. Φλώρινα, ΚΑΠΗ, Ταγματ. Σωτηρίου 1, 09:00-13:30
  53. Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08.00 – 13.30
  54. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
  55. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  56. Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
  57. Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30-16:30
  58. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
  59. Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-15:00

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here