Δεν γίνονται μόνο στην Ελλάδα. Πέναλτι “φιάσκο” στο Ατλέτικο – Ρεάλ – video

Ένα πέναλτι που θύμισε… Ελλάδα, έδωσε ο διαιτητής στο ντέρμπι της Μαδρίτης, ανάμεσα στην Ατλέτικο και τη Ρεάλ, με τη «Βασίλισσα» να παίρνει προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο, σε μία φάση «έγκλημα» από τον ρέφερι του αγώνα, ο οποίος συμβουλεύτηκε και το VAR!

Απίστευτο πέναλτι στο ντέρμπι Ατλέτικο Μαδρίτης – Ρεάλ Μαδρίτης, με τον διαιτητή να σφυρίζει την παράβαση σε μαρκάρισμα στον Βινίσιους ένα μέτρο έξω από την περιοχή, παρότι είδε τη φάση και στο VAR.

Η απόφασή του δεν άλλαξε για αδιευκρίνιστο λόγο και η «Βασίλισσα» έστησε τη μπάλα στα 11 βήματα, με τον Σέρχιο Ράμος να ευστοχεί και να δίνει για δεύτερη φορά στο ματς, προβάδισμα στην ομάδα του, κάνοντας το 1-2 στο 43ο λεπτό του παιχνιδιού.Το πέναλτι «φιάσκο» της Ρεάλ