Η αρχηγός της «Φωνής Λογικής», Αφροδίτη Λατινοπούλου, δήλωσε αισιόδοξη για το εκλογικό αποτέλεσμα.
Το εκλογικό της δικαίωμα άσκησε το πρωί η πρόεδρος του κόμματος «Φωνή Λογικής» και υποψήφια Ευρωβουλευτής, Αφροδίτη Λατινοπούλου, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης.
«Είμαι ιδιαίτερα συγκινημένη σήμερα, γιατί από σήμερα αλλάζει η Ελλάδα, αλλάζει η Ευρώπη και είναι μια νέα εποχή που επιτέλους θα επικρατεί η λογική. Πάμε δυνατά με τη Φωνή Λογικής» δήλωσε.
Μάλιστα, η νεαρή αρχηγός κόμματος είχε χειραψία με τον πρώην πρωθυπουργό Κωνσταντίνο Καραμανλή, ο οποίος ψήφισε στο ίδιο εκλογικό κέντρο.
![](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2024/06/09/1556457/447769193_221973021010058_2208328279302415441_n-900x675.jpg)
![](https://cdn.bbmd.gr/media/news/2024/06/09/1556457/445379601_376128028268358_3791966986823440652_n-900x675.jpg)