US Open: Διεκόπη ο αγώνας της Σάκκαρη – Το μήνυμα της Ελληνίδας τενίστριας

Σήμερα (29.08.2019) θα ολοκληρωθεί ο αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη με την Σουάι Πενγκ, στο δεύτερο γύρο του US Open.

Μόλις για 2 game στο πρώτο σετ πρόλαβαν να αγωνιστούν Μαρία Σάκκαρη και Σουάι Πενγκ, αφού η βροχή ανάγκασε τους διοργανωτές τους US Open να διακόψουν την αναμέτρηση τους για το δεύτερο γύρο του τουρνουά.

Οι αγώνες που ήταν προγραμματισμένοι στα δύο κεντρικά κορτ, τα οποία έχουν στέγαστρο, πραγματοποιήθηκαν κανονικά. Η αναμέτρηση της Σάκκαρη άρχισε με καθυστέρηση κι έπεσε… θύμα της βροχής.

Οι δύο τενίστριες έπαιξαν μόλις 11 λεπτά τένις με τον αγώνα τους να διακόπτεται στο 1-1 του πρώτου σετ. Το ματς της Σάκκαρη θα συνεχιστεί σήμερα (29.08.2019) στο κορτ 13 στις 18:00.

Η Σάκκαρη θέλει τη νίκη επί της Κινέζας για να βρεθεί στον 3ο γύρο και να ισοφαρίσει το ρεκόρ της στο US Open. Μετά από την διακοπή και την ταλαιπωρία της Τετάρτης έγραψε στο facebook ότι είναι αποφασισμένη για τη νίκη!

«Παρά τη βροχή που ακύρωσε το σημερινό παιχνίδι, είμαι ακόμα πιο αποφασισμένη για αύριο! Τα λέμε εκεί!», ήταν το μήνυμα της.