Premier League: Φίλησε τον αντίπαλο και είδε την κίτρινη κάρτα

Αντί για μια… κλασική κοκορομαχία μεταξύ δύο ποδοσφαιριστών είχαμε κάτι διαφορετικό. Ένα σπάνιο σκηνικό αντικρίσαμε στο Μπέρνλι – Κάρντιφ, με τον Άσλεϊ Μπαρνς να… φιλάει στη μύτη τον Τζο Μπένετ.

Η Μπέρνλι νίκησε με 2-0 την Κάρντιφ κι έτσι η ουαλική ομάδα πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό (θα ακολουθήσει με τις Φούλαμ και Χάντερσφιλντ).

Στη συγκεκριμένη αναμέτρηση είδαμε να δίνεται μια… περίεργη κίτρινη κάρτα. Πιο συγκεκριμένα, στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Άσλεϊ Μπαρνς πρωταγωνίστησε σε μια κοκορομαχία με τον Τζο Μπένετ

Ο παίκτης των γηπεδούχων κόλλησε κεφάλι με κεφάλι με τον αντίπαλό του και -στην προσπάθεια του να τον εκνευρίσει- τον φίλησε στη μύτη. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων δεν έχασε την ψυχραιμία του, ενώ ο διαιτητής είδε τη φάση και τιμώρησε τον παίκτη της Μπέρνλι με κίτρινη κάρτα!

Νίκη παραμονής πήρε η Σαουθάμπντον! Οι “Άγιοι” επικράτησαν εντός έδρας της Γουλβς με 3-1, έφτασαν στους 36 βαθμούς και αποσπάστηκαν 6 β. από τη ζώνη του υποβιβασμού και την Κάρντιφ. Όπως όλα δείχνουν, η ομάδα από την Ουαλία θα δώσει μάχη με την Μπράιτον για την παραμονή…