Μουντομπάσκετ 2019: Έτσι κρίθηκε το πιο συγκλονιστικό ματς του τουρνουά. – video

Η Ισπανία επικράτησε της Αυστραλίας με 95-88 στο πιο συγκλονιστικό ματς του Μουντομπάσκετ 2019, το οποίο κρίθηκε μετά από δύο παρατάσεις και ενώ είχει γίνει «θρίλερ» στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας.

Σε ένα απίθανο σε εξέλιξη αγώνα, η Αυστραλία βρέθηκε κοντά σε μία ιστορική νίκη, αλλά η Ισπανία έκανε σπουδαία ανατροπή στο τέλος και μετά από δύο παρατάσεις «λύγισε» τους αντιπάλους της, για να βρεθεί στον τελικό του Μουντομπάσκετ 2019.

Το παιχνίδι «έσπασε καρδιές», αφού οι δύο ομάδες είχαν διαδοχικές ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη, πριν κριθεί τελικά η αναμέτρηση στη δεύτερη παράταση χάρη σε δύο τρίποντα του Γιουλ, υπέρ των παγκόσμιων πρωταθλητών του 2006. Δείτε τα highlights του συγκλονιστικού αγώνα