Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης: “Ξεκόλλησαν” με το πρώτο διπλό οι Αρκάδες.

Στο ντέρμπι των… ουραγών της φετινής Superleague, ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε με διπλό (1-0) από την έδρα του Πανιωνίου και «βούλιαξε» ακόμη περισσότερο τους Νεοσμυρνιώτες, που παραμένουν με αρνητική βαθμολογία στο πρωτάθλημα.

Ο τελευταίος της βαθμολογίας Πανιώνιος υποδέχθηκε τον τρίτο από το τέλος Αστέρα Τρίπολης, αλλά δεν κατάφερε για μία ακόμη φορά να πάρει τη νίκη και με την ήττα του με 1-0, έμεινε με -2 βαθμούς στον… πάτο της Superleague.

Σε ένα “ανοιχτό” παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη, οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για γκολ, αλλά οι Αρκάδες ήταν οι μόνοι που βρήκαν το δρόμο προς τα “δίχτυα”.

Ο Μαρκ Φερνάντεθ πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, με μία εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 44ο λεπτό του παιχνιδιού, διαμορφώνοντας από νωρίς το τελικό σκορ. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι γηπεδούχοι, μετά την αποβολή του Κόρμπου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90ο λεπτό του αγώνα.Οι συνθέσεις στο Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης