Ο Αντετοκούνμπο τους… πατάει. Πάνε «τρένο» οι Μπακς – video

Νέα… super εμφάνιση για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των Πίστονς στο Μιλγουόκι (104-90).

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο για… οδηγό, οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν εντός έδρας των Πίστονς (104-90) και πέτυχαν την 7η σερί νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα του ΝΒΑ και 13η συνολικά.

Ο Αντετοκούνμπο έκανε και πάλι τα… μαγικά του, πετυχαίνοντας ένα ακόμα double-double (έφτασε τα 16, αφού τα… κατάφερε ακόμα και στα 3 ματς που τα Ελάφια γνώρισαν την ήττα).

Ο «Greεk freak» είχε 28 πόντους με 3/9 βολές, 11/19 δίποντα και 1/3 τρίποντα, καθώς επίσης 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και 2 λάθη σε 27 λεπτά. Δύο λεπτά στο τέλος πρόλαβε να αγωνιστεί και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, που όμως δεν πρόλαβε να πάρει σουτ και είχε 1 λάθος.

Ο Ντέρικ Ρόουζ είχε 20 πόντους για το Ντιτρόιτ, που έπαιξε χωρίς τον Μπλέικ Γκρίφιν.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-24, 54-47, 77-69, 104-90