Πάρτι… πρόκρισης με “τεσσάρα” για Λάτσιο. video

Ένα καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να δώσει στη Λάτσιο τη νίκη με 4-1 επί της Νοβάρα και την πρόκριση στους “8” του Κυπέλλου Ιταλίας.

Η Λάτσιο είναι η πρώτη ομάδα, που κέρδισε την πρόκριση στους “8” του κυπέλλου Ιταλίας. Η ομάδα της Ρώμης κέρδισε εύκολα στην έδρα της με 4-1 τη Νοβάρα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση, όπου θα παίξει κόντρα στο νικητή του ζευγαριού Ιντερ – Μπενεβέντο.

Η ομάδα του Ιντζάγκι “καθάρισε” την πρόκριση της από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 4-0. Ο Αλμπέρτο (12′) άνοιξε το… χορό των γκολ, ενώ ο Ιμόμπιλε (που έφτιαξε το πρώτο τέρμα) πέτυχε τα επόμενα δύο των γηπεδούχων (20′, 35′).

Ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έκανε το 4-0, ενώ ο Εουσέπι -με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι- διαμόρφωσε το αποτέλεσμα στο 49′.