Ντιναμό Κιέβου – Ολυμπιακός LIVE: Λεπτό προς Λεπτό από το

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Ντιναμό Κιέβου για την πρόκριση στους “16” του Europa League.
Δεύτερο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, μετά το 2-2 στο “Καραϊσκάκης”.
Διπλό ή ισοπαλία με ίδιο και μεγαλύτερο σκορ ψάχνουν οι Πειραιώτες.
Σημαντική απώλεια για τον Μαρτίνς, ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος.

Ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από τη Ντιναμό στο Κίεβο για τη ρεβάνς των «32» του Europa League και ψάχνει τη νίκη πρόκριση, μετά από την ισοπαλία με 2-2 στο πρώτο παιχνίδι στην έδρα του.Παρακολουθήστε LIVE το Ντιναμό Κιέβου – Ολυμπιακός από το newsit.gr

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε κοντά σε μία σπουδαία νίκη στο «Καραϊσκάκης», αλλά οι Ουκρανοί βρήκαν ένα γκολ στα τελευταία λεπτά και ισοφάρισαν σε 2-2, κάνοντας δύσκολο το έργο των «ερυθρόλευκων» στην αποψινή ρεβάνς.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς ξεκίνησε πολύ δυνατά το πρώτο ματς για τους «32» του Europa League και προηγήθηκε με τον Χασάν μόλις στο 9ο λεπτό και πήρε ξανά το προβάδισμα με την απίθανη γκολάρα του Ντίας στο 40′, αλλά ο Βέρμπιτς στο 89′ «πάγωσε» το φαληρικό γήπεδο.