Ολυμπιακός – Ατρόμητος: Ματσάρα με… θρυλική ανατροπή. Το “πάτησε” στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Ολυμπιακός επικράτησε δύσκολα του Ατρομήτου με 2-1 στο “Καραϊσκάκης”, ανατρέποντας το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και διατήρησε τις μαθηματικές του ελπίδες για τον τίτλο στη Superleague.

Στην 26η «στροφή» του πρωταθλήματος, ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο από τον εξαιρετικό Ατρόμητο, αλλά όπως και στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, κατάφερε στο δεύτερο μέρος να κάνει την ολική ανατροπή και να πάρει τη νίκη.

Ο Κουλούρης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 30′ και έφθασε κοντά και σε ένα δεύτερο γκολ στο 44′, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι Πειριαώτες ήταν «κυρίαρχοι» και με τους Γκιγιέρμε και Μπουχαλάκη, έφεραν τούμπα το ματς για το τελικό 2-1.Το παιχνίδι

Το ντέρμπι της αγωνιστικής στη Superleague αποδείχθηκε τέτοιο και στον αγωνιστικό χώρο, με το ματς να είναι πάνω κάτω στα πρώτα λεπτά και τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιτεθούν και να σκοράρουν.